Menu


Druhé kolo přijímacího řízení

Druhé kolo v roce 2024 již nebude probíhat souběžně s kolem prvním. Nově může 2. kolo proběhnout až po ukončení prvního, a to od 21. května 2024. Pro druhé kolo doporučujeme zvážit také kombinované nebo dálkové maturitní obory v Praze.

Kompletní info ke 2. kolu přijímacího řízení 2024

V systému DIPSY bude 21. května 2024 zveřejněn kompletní seznam škol, které vypisující 2. kolo přijímacího řízení. Uvidíte tam také volné kapacity v jednotlivých oborech vzdělání. Druhé kolo přijímacího řízení je od roku 2024 také centrálně řízené a probíhá stejně, jako kolo první. Přihlášky do 2. kola přijímacího řízení se budou podávat do 24. května (včetně). 

Opět budete mít 3 možnosti podání: plně elektronicky, hybridně či papírově postaru. I ve druhém kole můžete podat až 3 přihlášky na 3 školy/obory a školy/obory musíte v přihlášce seřadit do žebříčku podle priority.

POZOR: Od roku 2024 musí školy i ve 2. kole přihlížet výsledkům Cermat testů (JPZ). Do 2. kola se může hlásit pouze ten, kdo v 1. kole konal JPZ, a hlásil se na maturitní obor. Když jste se v 1. kole nehlásili na maturitní obor a nepsali Cermat přijímačky, nemůžete podat přihlášky do 2. kola.

Výsledky o přijetí na školu ve 2. kole se dozvíte 21. června 2024. Výsledky se dozvíte stejně, jako v kole prvním, tedy ve středu 15. května 2024 pod svým registračním číslem v systému DIPSY, nebo také ne webu školy či na veřejně přístupném místě ve škole.

Od třetího kola dále je již přijímací řízení v gesci ředitelů středních škol, kteří nad ním mají plnou kontrolu. Jste přijati až ve 3. kole? Svůj úmysl na školu ve 3. kole nastoupit musíte oznámit škole jakýmkoli písemným záznamem.

Jak podat přihlášku do druhého kola přijímacího řízení.

Přihláška na SŠ –⁠ vzor ke stažení 2024 (pdf)

Nejčastější otázky ke druhému kolu přijímacího řízení

Co dělat když se dítě nedostane na střední školu?

Pokud se vaše dítě nedostane v 1. kole na střední školu, máte možnost úplně stejně podat přihlášky na školy, které mají místa ve 2. kole. V systému DIPSY bude 21. května 2024 zveřejněn kompletní seznam škol, které vypisující 2. kolo přijímacího řízení. Uvidíte tam také volné kapacity v jednotlivých oborech vzdělání. Ve 2. kole doporučujeme zvážit i kombinované a dálkové maturitní obory i výuční obory.

Kdy je druhé kolo přijímacích zkoušek?

V roce 2024 je 2. kolo přijímacího řízení centrálně řízené stejně jako kolo první. V systému DIPSY bude 21. května 2024 zveřejněn kompletní seznam škol, které vypisující 2. kolo přijímacího řízení (včetně volných kapacit) a do 24. května můžete podávat přihlášky. Dne 21. června ředitelé škol zveřejní výsledky 2. kola.

Kde zjistím, které školy mají místa ve 2. kole přijímacího řízení?

Volné kapacity škol ve 2. kole zjistíte 21. května 2024 v systému DIPSY. Bude tam kompletní seznam škol, které vypisující 2. kolo přijímacího řízení a uvidíte i volné kapacity v jednotlivých oborech vzdělání. 

Komentáře

Máte dotaz? Neváhejte položit otázku níže v komentářích...

 1. M

  # Marie

  Dobrý den dcera navštěvovala střední školu v Kroměříži má za sebou 1. ročník a část druhého.skolu ukončila .jak mohu podat přihlášku na jinou školu.dekuji Bodišova

 2. P

  # Petr S.

  Syna nevzali na SŠ, zkoušíme druhé kolo. Chtěli bychom podat přihlášku na dvě školy, ale mají stejný termín přijímaček, co dělat?

  1. P

   # Praha školská

   Termín pro školní část zkoušky je pro 2. kolo vyhlášen pouze jeden a pokud u vás dojde ke kolizi termínů např. s testem na jiné škole, nemůžete žádat o náhradní termín. V tomto případě se tedy budete muset hlásit pouze na jednu ze dvou škol ve 2. kole.

E-mail sice je povinný, ale uvidíme jej jenom my.
Odpovíme Vám jakmile budeme k dispozici.