Menu


Volná místa na SŠ Praha – 2. kolo přijímacího řízení 2023/2024

Změny pro školní rok 2023/24

Víme, že se pro školní rok 2023/24 chystají mnohé změny v přijímacích zkouškách na SŠ. Vše pro vás monitorujeme a budeme průběžně zveřejňovat aktualizované údaje k přijímacímu řízení na SŠ.

Pokud nejste v 1. kole přijímacího řízení přijati ani na jednu ze škol z přihlášky, podejte na obě školy odvolání a současně začnete sledovat webové stránky vašeho kraje. V sekci zaměřené na školství se budou průběžně objevovat školy a volná místa na středních školách ve 2. kole přijímacího řízení. Nečekejte na vyhovění nebo nevyhovění odvolání a na místa ve 2. kole se hlaste.

Volná místa naší školy (SSGH) naleznete zde.

Kraje na svých webových stránkách zveřejňují přehledy volných míst na SŠ ve 2. kole na svém území. Máme pro vás odkazy na stránky všech krajů, kde informace o volných místech na SŠ ve 2. kole přijímacího řízení najdete.

Zobrazit seznam SŠ v Praze

Školy, které po 1. kole přijímacího řízení nenaplní své kapacity vyhlašují druhá a případně další kola přijímacího řízení. Školy s velkým zájmem a převisem uchazečů určitě 2. kola vyhlašovat nebudou. Hledáte vhodnou školu a obor ve 2. kole? Postupujte následovně:

1. Najděte v nabídce vhodný obor/y

Nabídka volných míst na SŠ ve 2. kole je k dispozici na webových stránkách příslušného kraje. Zveřejněny jsou obory a místa jak na školách zřizovaných krajem, tak na školách soukromých (jiný zřizovatel). Přehledy o volných místech jsou denně aktualizovány a nejlépe uděláte, když budete webové stránky kraje sledovat pravidelně. Školy také zveřejňují volné kapacity na svých stránkách.

Doporučujeme souhrnně hledat vhodný obor na krajském webu a pro detaily o podmínkách přijetí se podívat na stránky střední školy.

2. Zjistěte přijímací kritéria

Přijímací kritéria pro volná místa ve 2. kole zveřejňují ředitelé středních škol na svých webových stránkách. Žáci již nemusí psát jednotné Cermat testy a pravděpodobně se k nim nebude přihlížet. Ředitelé mohou stanovit další školní část přijímací zkoušky, což většinou bývá prospěch. Také to může být test studijních předpokladů apod. Termín pro školní část zkoušky je pro 2. kolo vyhlášen pouze jeden a pokud u vás dojde ke kolizi termínů např. s testem na jiné škole, nemůžete žádat o náhradní termín.

Hlídejte si lhůty pro podávání přihlášek a také termíny případných školních testů.

3. Správně a včas podejte přihlášku 

Přihlášky na volná místa na SŠ ve 2. kole podávejte co nejrychleji. Tiskopis přihlášky je stejný jako pro kolo první, pouze vždy vyplníte jen jeden obor a jednu školu. Počet přihlášek ve 2. kole není omezen! Lhůty pro podání přihlášek ve 2. kole mohou být krátké a často může být rychlost podání stěžejní.

Komentáře

Máte dotaz? Neváhejte položit otázku níže v komentářích...

 1. J

  # Jana K.

  Podáváme přihlášky ve druhém kole, ale na jedné škole nesplňujeme prospěch, má cenu to zkoušet?

  1. P

   # Praha školská

   Pokud si škola ve 2. kole přijímacího řízení zvolí jako kritérium pro přijetí průměr z vysvědčení do určité hodnoty, je třeba ho splňovat. Pokud průměr nesplňujete, nemáte bohužel šanci na přijetí.

E-mail sice je povinný, ale uvidíme jej jenom my.
Odpovíme Vám jakmile budeme k dispozici.